HAMSİ

HAMSİ, çalışanlarınız için birçok farklı senaryoda oltalama testleri gerçekleştirmenize ve farkındalık düzeyini arttırmanıza olanak sağlamayı amaçlıyoruz.

İçerisinde yer alacak senaryolar ile birlikte kurumunuzun bilgi güvenliği farkındalığını, siber saldırılara karşı davranışlarını analiz edebilmenizi, raporlayabilmenizi ve eğitim programları oluşturabilmenizi hedefliyoruz.

HAMSİ ile birlikte kurum çalışanlarınız için onlarca farklı senaryoda hazırlayıp oltalama testleri gerçekleştirebilmenizi ve dilerseniz kurumunuza özel senaryolar da hazırlayabilmenizi hedefliyoruz.

HAMSİ içerisinde hazırlayacağımız bu senaryolar düzenlenebilir ve dinamik formatta hazırlanacaktır. Cybernova Siber Güvenlik ve Yazılım Teknolojileri Akademisi olarak gelişen teknoloji ile birlikte aşağıda sıraladığımız sıklıkla karşılaşılan problemler nedeniyle HAMSİ yazılımı, Ruby on Rails diliyle geliştirilmiştir.

  • Son kullanıcıların yeni nesil saldırılara, tehditlere karşı bilinçsizliği
  • Geleneksel güvenlik ürünlerinin yalnızca belirli senaryoları tespit edebilmesi
  • Kurum kültürüne bilgi güvenliğinin uygun şekilde adapte edilememesi
  • Son kullanıcıya yönelik hedef odaklı siber saldırıların artması
  • Hedef odaklı saldırılarda oltalama saldırılarının ilk aşama yani giriş kapısı olarak kullanılması
  • Kurumların, şirketlerin fidye virüsleri ile birlikte milyonlarca liralık zararlara uğratılması, iş akışının aksaması

Cybernova Siber Güvenlik ve Yazılım Teknolojileri Akademisi olarak kişiye veya kuruma özgü senaryo üretebilen, milli yazılımımız HAMSİ’nin telif hakkı Cybernova Siber Güvenlik ve Yazılım Teknolojileri Akademisi Tic. Ltd. Şti’ne aittir. Cybernova ile güvenli kalın...